تابلو چلنیوم (channelium یا channelume) از جمله بهترین و جدیدترین مورد از انواع تابلوهای تبلیغاتی ویژه فروشگاه ها، مغازه ها، شرکت ها و سازمان ها می باشد، چرا که پوشش و یا دیواره حروف برجسته آن را فلز چلنیم تشکیل می دهد.

چلنیوم با پایه آلمینیوم می باشد و دارای مشخصات زیر است:

۱- زیبایی ظاهری بسیار زیاد
۲- عدم زنگ زدی و تغییر شکل در اثر زمان
۳- بهترین گزینه برای ساخت تابلو با حروف برجسته

همانطور که در بالا گفته شد تابلو چلینیوم دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابر نور آفتاب، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلوها می دهد.

یکی دیگر از محاسن لبه چنلیوم نوار اسفنجی گرد گیر میباشد که شرکت و دستگاه سازنده چلنویم آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است که مانع ورود هرگونه گرد و غبار و آب به داخل حروف می شود.

لبه چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی میباشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنئوم میشود و در پایان کار توسط نصاب به راحتی جدا میشود، نکته لازم به ذکر این است که این روکش محافظ بعد از نصب حتماً باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد.

ین روزه تابلو ال ای دی جایگزین بسیار مناسبی برای انواع تابلوهای نئون و فلکسی شده اند.
برتری تابلو روان ال ای دی یا همان تابلو روان نسبت به نئون ، در ۲ مطلب اساسی خلاصه میشود
۱ ) مصرف برق هر ترانس در تابلو نئون برابر ۱۸۰ وات است.یعنی اگر نوشته ی نئون شما دارای سه تکه باشد ، باید سه ترانس داشته باشد که هر کدام ۱۸۰ وات در ساعت برق مصرف میکنند
حال در یک متر مربع از یک تابلو LED ،این میزان مصرف در صورت روشن بودن تمام ال ای دی های تابلو ، برابر ۲۴ وات است
۲) مزیت دوم تابلو LED به نئون را میتوان متحرک بودن و مهیج بودن فونتها و افکتها دانست . در یک تابلو روان LED ،‌به راحتی میتوان انواع متون و جملات تبلیغلاتی را درج نمود و به نمایش گذاشت در صورتی که متن یک نئون قابل تغییر نیست.
از سایر مزایای تابلو ال ای دی میتوان به رنگی بودن ،‌ قابلیت پخش فیلم و تصویر و ….. اشاره کرد.
تابلو روانال ای دی را میتوان از نظر رنگ به ۴ دسته زیر تقسیم کرد:
یک – تابلو ال ای دی تک رنگ
دو – تابلو ال ای دی سه رنگ
سه – تابلو ال ای دی هفت رنگ
چهار- تابلو ال ای دی فول کالر

نکته ای که در مورد نسل جدید ال ای دی های این تابلوها مطرح است ، زاویه دید ۱۲۰ درجه آنهاست. این یعنی تابلو LED شما از پهلو تا ۱۲۰ درجه نیز قابل مشاهده است و نیاز نیست که حتما از روبرو به تابلو روان نگاه کرد

استعلام قیمت تابلو